PROSZĘ CZEKAĆ
Symulacje CFD
wtorek
21 maja 2019
 PnWtŚrCzPtSoNd
18  0102030405
1906070809101112
2013141516171819
2120212223242526
222728293031  
Sprawne działanie instalacji wentylacji jest jednym z kluczowych parametrów warunkujących bezpieczeństwo, funkcjonalność i komfort w budynkach. Jeżeli od wentylacji wymagana jest wysoka precyzja, standardowe metody projektowe mogą okazać się niewystarczające. Niewłaściwe ukształtowanie strumienia wentylacyjnego może powodować poważne zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi lub pracy urządzeń, nawet gdy ilości powietrza wentylacyjnego dobrano prawidłowo. Czasami teoretyczne wartości okazują się zbyt małe, lub za duże w stosunku do rzeczywistych potrzeb. Powoduje to dodatkowe koszty naprawcze, lub zawyżone koszty inwestycyjne.

Wszystkie wspomniane sytuacje mogą być rozwiązane przez testy rozruchowe, w których można sprawdzić różne warianty projektowe. Niestety takie testy są czasochłonne i bardzo kosztowne. Alternatywą dla rzeczywistych testów jest numeryczna dynamika płynów (CFD - Computational Fluid Dynamics). Komputerowe symulacje od lat są używane w aerodynamice, inżynierii, hydraulice, meteorologii, budownictwie i wielu innych dziedzinach. Korzystanie z symulacji CFD przy projektowaniu instalacji wentylacji pozwala na weryfikację jej skuteczności już na etapie projektowym.

Po niedawnej zmianie przepisów prawnych, przy projektowaniu garaży podziemnych o powierzchni powyżej 1500 m2 należy stosować instalację oddymiania, a jej skuteczność musi być udowodniona. Najtańszym i najszybszym sposobem udowodnienia skuteczności oddymiania jest właśnie przeprowadzenie symulacji przepływu gorącego powietrza i dymu. W reakcji na potrzeby rynku oraz zmieniające się przepisy i wymagania stawiane rozmaitym obiektom, rozszerzyliśmy naszą działalność o wykonywanie symulacji komputerowych CFD, w tym symulacji oddymiających. Chcieliśmy Państwu zaoferować usługi polegające na przeprowadzeniu symulacji CFD dla instalacji wentylacji bytowej oraz przeciwpożarowej w projektowanych przez Państwa obiektach.

Uzyskane wyniki mogą służyć do:

  • szacowania bezpiecznego czasu ewakuacji ludzi pod względem temperatury i zasięgu widzialności,
  • badania wytrzymałości termicznej materiałów,
  • wykrywania obszarów o niewystarczającej wentylacji,
  • weryfikacji sprawności instalacji grzewczej lub chłodniczej,
  • sprawdzenia detekcji toksycznych gazów i dymu,
  • sprawdzenia poprawności działania instalacji tryskaczowej,
  • wielu innych.


Przykładowe wizualizacje rozkładu temperatury powietrza i zasięgu widzialności w garażu podziemnym podczas pożaru.


Dane adresowe
Imię, nazwisko
Nazwa firmy
Adres kontaktowy (ulica, kod, miasto)
Numer telefonu
e-mail


Mam pytanie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę SKJ KLIMA.